You are here

VESC Tool manuals (non video based)

Submitted by frank on Tue, 2017-10-03 19:42

Comments

What kind of Operating System on my computer do i need to use the VESC Tool?

Greetings

Schlawiner

Günümüzde Xerox fotokopi makineleri yalnızca fotokopi çekmekten çok daha fazlasını yapıyor. Ofis fotokopi makineleri şimdi çok fonksiyonlu yazıcı/kopyalayıcı/tarayıcı/faks/hepsi bir arada cihaz görevi görüyor ve doküman ve iş akışlarını dijitalleştirmek için ideal çözüm sunuyorlar. Yalnızca kopyalama ya da faks işlevi gören tekli cihazlar artık geçmişte kalan birer hatıra. Çünkü artık ofis çalışanları kullandıkları araçlardan ve çalışma alanlarından daha fazlasını talep ediyor. Size alan kazandıran çok fonksiyonlu yazıcılar tekli fotokopi makinesi, faks makinesi, yazıcı ve tarayıcıların eskiden ayrı ayrı yaptığı işlerin hepsini birden yerine getiriyor. Üstelik MFP’ler bu işleri tekli fotokopi makinelerinden ve diğer cihazlardan daha hızlı, daha kolay ve daha bağlantılı bir şekilde yapıyor.

xerox

Profesyonel ekibimiz ile İstanbul genelinde hizmet vermekteyiz. Su tesisatına dair aklınıza gelebilecek tüm sorunlara çözüm bulabiliriz. Profesyonel ekibe ek olarak son teknoloji cihazlarımız ile su kaçak tespiti, tıkalı gider açma vb. işlemleriniz için bir arama kadar uzağız. Bölgede 7/24 kesintisiz cihazla su kaçağı tespiti, kameralı tıkanıklık açma, doğalgaz tesisatı, kombi montajı, klozet tamiri, bakır boru döşeme ve kombi petek temizliği gibi su tesisatçı hizmetleri vermektedir. Su tesisat firmamız ile su tesisat, tadilat ve montaj, petek temizliği, tıkanıklık açma işlerinde istanbul'da ki müşterilerimize sorunsuz su tesisatçısı hizmeti veriyoruz. Su tesisatçısı olarak kurmuş olduğumuz tesisat ekiplerimiz ile sizlere anında tesisat hizmeti sunuyoruz.

zeytinburnu su tesisatçısı |

Kış bahçesi olarak bilinen bu alanlar, genellikle havanın soğuk ve yağışlı olduğu zamanlarda doğadan uzak kalmamak adına yapılır. Soğuk mevsimlerde de bahçe hissini veren bu alanlar, çoğunlukla bahçeli evlerde ya da binaların çatı katlarında veya teraslarda görülür. Kış bahçeleri tercihe göre çok farklı şekillerde dekore edilebilir. Bu bahçelerin teknik özellikleri ise üretici firmaya göre değişiklik gösterebilir. Kullanım amacı sebebiyle betonarme olmadığından inşası gayet hızlıdır. Bu alanlar soğuk havalarda bahçe benzeri bir alan yaratmasının yanı sıra bulunduğu mekâna estetik bir görünüm de katar. İsteğe göre tamamen cam ya da bir kısmı cam olarak tasarlanabilir. Bulunduğu alanı doğayla daha iyi birleştirmesi için genelde tamamen cam olarak inşa edilir. Cam olan kısımları, kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre çeşitli özelliklerde tasarlanabilir. Yapı malzemesi olarak, kışın soğuğa yazın ise yüksek sıcaklığa karşı koruma sağlayan PVC kullanılır. Bu tasarımda kullanılan camekanlar değişken hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Bu bahçeler, özel olarak soğuk hava koşullarının olduğu zamanlar için tasarlansalar da dört mevsim kullanıma uygun bir alan oluştururlar.

kış bahçesi fiyatları

Basotect melamin süngerler düşük yoğunlukta olmalarına rağmen yanmazlık özelliği ve ses kesim gücü oldukça gelişmiştir. Özellikle bu ürün anti bakteriyel özelliğe de sahiptir. Tekno touch sünger her renk ve model de bulunabilen yankı önleyici bir sünger modelidir. Vicoustic flexi model süngerler ise düşük yoğunlukta olup akustik mekanlarda kullanılabilecek süngerlerdir. Bu tip süngerler yanıcı özelliğe sahip olmaktadırlar. Akustik ses izolasyonu akustik çalışmaların ilk bölümünü “gürültü ses yalıtımı” oluşturur. Yapının bulunduğu çevre koşulları ile yapıyı oluşturacak hacimlerin gürültü verileri belirlenir. İç hacimlerin yerleştirilmesinde bu veriler dikkate alınarak sessizlik gerektiren bölgede gerekli ses yalıtım süngerleri ve malzemeleri uygulanarak gürültülü kısımlar sessiz bir ortam halini alır.

Piramit sünger; piramit sünger

Çatı pencereleri modelleri arasında en sık kullanılan çatı penceresi modelidir. Bulunduğu alana hava ve ışık girmesini sağlamaktadır. 180 derece çevrilebilme özelliğine sahiptir. Bu durum temizleme işlemlerinde sık kullanılır. Standart çatı penceresi ne ek olarak aksesuar takılabilir. İç ve dış kısma da takılabilir. Bu uygulama ile gökyüzünün çok net görünmesine olanak sağlamaktadır. Hem görünüm hem de kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Son teknolojin getirmiş olduğu bu ürün, bir diğer çeşidi olan standart çatı penceresi tek açılımlı olarak bilini. Güvenlik açısından kusursuz özelliğe sahiptir. Temizlik ve kullanımı çok kolaydır. Geniş çaplı açılım sayesinde çok daha güvenlidir. Malzemeye elektro ürünler de dahil edilebilir. Bu durum kullanıcının seçimine bağlıdır. 1.sınıf kalitede ahşap üründen yapıma sahiptir. Pencere ünitesi, pencere kolu, otomatik sistemi ile kullanıcılara kolaylık ve güvenlik sağlamaktadır. Bu malzemede cam alanı daha fazladır. Bu yüzden odaya ışık verme oranı daha fazladır. Modern ve şık haliyle kullanıcıların kalbini fethedecek bir tarzdadır.

çatı penceresi fiyatları

Konica minolta olarak profesyonel baskı sistemleri, ofis baskı çözümleri, ölçüm cihazları, optik çözümler, medikal çözümler alanlarında dünya genelinde müşterilerine hizmet vermekteyiz. Açık ve dürüst, müşteri odaklı, tutkuyla şevkle çalışan, sorumluluk sahibi ve hesap verebilir, kapsayıcı ve işbirlikçi, yenilikçi başlıkları altında yani bizim kısaca simply bold dediğimiz ilkeler çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

konica minolta

Kış bahçesi sistemleri, özellikle mevcut alanın üzerine ekstra ve konforlu yaşam alanları oluşturmak için kullanılan, cam açılır-kapanır tavan, sabit, kısmen açılır türleriyle çok sayıda seçenek sunan sistemlerdir. Son zamanlarda görsel katkısı ve avantajları sebebiyle özellikle işletmelerce yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece işletmeler değil, haneler için de teras, bahçe, balkon ve verandalarda da bu sistem uygulanarak kış bahçesi haline getirilebilmektedir. Taşıyıcı desteği sayesinde sağlam ve uzun ömürlü olmakta, cam çatı zorunluluğu olmamakta ve çatılarda tente veya branda da kullanılabilmektedir. Isı ve ses yalıtımı sayesinde, uygulanan alanlar için ferah ve konforlu bir alan sunmaktadır.

kış bahçesi

Fotokopi makineleri, günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından biridir. İş hayatından okul hayatına birçok alanda kullanımları yaygın ve gereklidir. Fotokopi makinesi kullanmak, zamandan ve enerjiden tasarruf edilmesine olanak tanır. Okunan kitaplar ve belgelerin tamamı bu cihazlar sayesinde çoğaltılır. İlk örneğine 1938 yılında rastlanılan cihazlar, günümüzde evrimleşir ve son teknoloji ile donatılır. Gelişmiş ve lüks cihazları Trendyol üzerinden inceleyebilir, yüzlerce farklı çeşit arasından kendiniz için en iyisini tercih edebilirsiniz. Dakikalar içerisinde renkli ve renksiz çıktı alımını sağlayan ürünleri seçerken, boyut ve ebat gibi özellikleri ve aynı anda ne kadar çıktı basabildiğinin bilgisi önem taşır. Siz de ürünün bu özelliklerini inceleyerek, yerleştireceğiniz alana boyut olarak en uygun olanı ve kullanım amacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Yeni nesil modellerden biri olan A3 fotokopi makinesini tercih ederek standart çıktıları yanı sıra tablolarınız için büyük çıktılar da alabilirsiniz. İçerisine yerleştirdiğiniz ürünü ya da bilgisayar ortamından eklediğiniz görseli tarama yöntemi ile kusursuz şekilde kağıda döken ürünleri satın alarak kişisel hayatınızı pratik hale getirebilir, ev içerisinde bu cihazlara yer vererek günün her anında acil çıktı alma konforuna sahip olabilirsiniz. Profesyonel fotokopi makinesinin işlevleri çıktı vermekle sınırlı değildir. Gelişmiş teknolojisi sayesinde faks gönderme ve tarama gibi işlevleri de bulunan cihazlar, ihtiyaç olması sebebi ile lüks olmaktan çıkar. Okul döneminde gereken acil çıktılar ya da devlet dairelerine gönderilmesi gereken fakslar için elinizin altında bir cihaz bulunması, ekstra konfor ve eş zamanlı olarak pratiklik sağlar. Bu ürünlerin çalışma şekli, tarayıcı ekrana yerleştirilen materyalin kusursuz şekilde kopya edilmesini içerir. Bu kusursuzluğun sebebi ise mürekkep kullanım şeklinin kodlanmasından geçer. Tamamen teknolojik ayrıntılarla bezeli olan cihazın farklı türleri ve renk seçenekleri bulunur. Renkli fotokopi makinesi de bu türler arasında yer alır. Tonerli olan renkli cihazlar, içerisine toner tüplerinin yerleştirilmesi ile kullanıma hazır hale gelir.

kiralık fotokopi

Su tesisatı işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birçok detaylar vardır. Arıza tespiti sonrasında aşama aşama sökülüp takılacak olan işlemlerde, su tesisatçısı firmamız belirli düzenek üzerinde çalışmalarını yürütür. Geçmişten günümüze bu sektör de hizmet veren ve kendini gün geçtikçe daha çok geliştiren firmamız, bu anlamda en iyi işlemleri gerçekleştirir. Su tesisatı arızaları veya bakım onarım konusunda uzman ekipler ile hizmet veren firmamızdan en iyi hizmeti alabilirsiniz. Su tesisatçı firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçebilir, su tesisat arızalarınızı istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Alanında uzman ekipleri tarafından en iyi hizmeti almak için firmamıza başvurabilirsiniz. Evlerinizde, iş yerlerinizde veya okullarda, kısacası yaşam alanlarınızda aniden su baskınları veya kullandığınız sular da ani renk değişikliği ya da kötü koku alma gibi sıkıntı sorunlar yaşayabilirsiniz. Firmamız ani gelişen su tesisat arıza durumları için acil olarak hizmet sunabilen niteliklere ve uzman ekiplere sahip bir firmadır. Su tesisatı arıza durumlarınızda su tesisatçısı ekip arkadaşlarımız ile bağlantı kurabilir, adınız ve adresini vererek kayıt oluşturabilir ve kaliteli hizmete adım atabilirsiniz. Firmamız dahilinde almış olduğunuz hizmetlerde kullanılan ürünlerimiz garanti kapsamı içerisinde yer alır. Arızalanan malzemeleriniz tamir ya da değişime götürülerek yaşadığınız sorun kısa sürede çözülür. Su tesisatı sektöründe en iyisi olduğumuz firmamızın müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığını hatırlatmak isteriz.

Hizmet Bölgelerimiz;

Çekmeköy Su Tesisatçısı

I am currently setting up my ESC using motor setup wizard, however, when asked to run the detection for the parameters, my motor does not cooperate. I have gone through both FOC and BLDC, however neither are working. Any advice for how to make it work. I am using a torque board motor 6353/190KV and my battery that I am trying to set it up with is 4 cells 5.2 A, 14.8V. I plan on running my longboard with two of these LiPo batteries 

Hi mjmarchetto

maybe you got it working in the meantime, but I guess you are facting the same problem as I that your setup has a high inertio, so the overcurrent protection got in between. Try to set the eRPM (500afaik) in the detection lower for FOC. For BC (called BLDC here) I did not get mine working at all; as I got not feedback how to tweak the setup I was unable to get further on that front, but as FOC works as it should (so far) it's OK for me.

Cheers

Sam

Pedelec usage in combination with a GoldenMotor MagicPie3 BLDC

supertiny808's picture

Hi , It is worth re-checking the integrity of all electrical Power and sensors. Tighten any connections or secure where possible, effectively you have to look at all your wires and see which one is duff, enjoy :)

808

Hi, You can use whats called a "Virtual Machine" to run linux, mac, or windows OS's on your computer. I have a PC, and I run Linux through a virtual machine. My friend has a mac, and he runs Windows 10 on his mac on a VM. The software is called virtual box. Its made by a pretty big company named Oracle. It is free! Get ready to watch some youtube videos on the subject if you're unfamiliar with it.  https://www.virtualbox.org/

Hi, i seem to be having trouble simply connecting to my dual FOCBox setup.... it says something about delay semaphore expired could it have something to do with baud rate?

Zoom zoom

I am trying to install bldc tool on windows 10 but instalation crashes on startup is there any trick to fix this issue? 

Been googling around for VESC tool errors and I'm not coming up with much. There might be some specific compatability issues here. What kind of error code were you getting btw (if you still have it, I realize this was 6 months ago.)  I'm gettting a 0xc5

Unfortunately I can't even start the tool on windows,

I copied exe file to desktop and when I double click it, it shows an error message."vesc 2.02 exe stopped working" Windows will close the program.

Any ideas?

Mac Motor

I have installed the tool properly and when I click to open it begins to open and immediately closes and disappears, I removed all security settings leaving my computer wide-open but still it doesn't work and I see other people have the same problem so it would be real nice if somebody would respond with a fix.

it would be nice if somebody replied with a fix in July 2020

 

ernest sanne

which types of motors are supportred by the VESC controller

can we use it with all AC and DC motors?

can we use it with PMSM?

or only BLDC?

 

Thanks,

Mohamed

добавляю vesc tool в корзину, нажимаю кнопку (оформить заказ) из корзины всё пропадает, и сообщает что (vesc tool из корзины удалён ) соответсвенно покупки не происходит! подскажите как быть?

Сергей

I installed the tool correctly, and when I click to open it, it opens for a few seconds before closing and disappearing. I removed all security settings, leaving my computer wide open, but it still doesn't work, and I see that other people are having the same issue, so it would be great if someone could respond with a fix. 1v1.lol unblocked    

Hi good afternoon.
I have a request for you, I have already registered on your vesc tool page.
However, I do not get an e-mail with the program that I can program my mountainboard vesc.
In this regard, I would ask you if you would send me the program by email.
Kind regards
Gardener Gabriel.

Name .Gardener Gabriel
e-mail. ggleba@yahoo.de
peppor30547's picture

First way is Automatically installation:After WinXP system, Windows has built-in function of automatically search driver on the internet, so when you connect VESC to your computer with USB cable, if current Windows has no VESC driver, Windows can search related driver and install automatically, at this moment, Windows has a hint of showing “new device is discovered meanwhile automatically search and install driver”, you just need to wait for the installation finished, it takes about 1-2 minutes or longer. Don't forget that if you are too stressed in the installation, or join Paper Minecraft to have a really refreshing spirit.

After days of trying to get into vesc I just saw summing about using windows to do this you wood think that wood be the first thing on this web site I just want to start my EBike with my calibike Bluetooth dongle can't believe what you have done with something that was so simple to get into bin trying to get into my yuyangking app for days now I can believe this I make sum of the fastest EBikes and I can't get this older bike that I made to even start with what you have done

/storage/emulated/0/Download/calibike_mobile_1.01.apk_ (6)/calibike_mobile_1.01.apk

This page is dedicated to non-video based VESC tool manual files. It's a very good idea to print these out and keep them in a hard copy for reference in the future, however I also suggest making a backup of them as well. VESC Tool Manuals are a series of PDF files that go into greater detail than our online huff post user interface. They walk you through the VESC configuration, setup, and use. These will take some time to read, but are invaluable for those wanting to get the most out of their VESC system.

I visit your blog regularly and 

framed recommend it to all of those who wanted to enhance their knowledge with ease. The style of writing is excellent and also the content is top-notch. Thanks for that shrewdness you provide the readers!

It impressed, I need to say. Actually hardly ever do I encounter a weblog that both educative and entertaining, and let me let you know, you have got hit the nail on the head. Your idea is excellent; the difficulty is one thing that not enough persons are talking intelligently about. I am very glad from areteitech.net team that I stumbled throughout this in my search for something relating to this.
 

VESC Tool manuals (non video based) are available for download, which are an overview of the application's functionality. VESC Tool is a powerful tool to create VEVO videos easily. If you want to create your own check the articles videos on VEVO, then you need to first know how to use VESC Tool.